RSS feed for Michael
  • Hamilton

    ★★★½

  • Long Gone Summer

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • 8:46

  • I Know This Much Is True

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • Onward

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Goldman v Silverman

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jesus Is King: A Kanye West Film

    ★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Tommaso

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • Yesterday

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★½

  • Good Boys

    ★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Big Time Adolescence

    ★★½

  • Luce

    ★★★

  • Sometimes, I Think About Dying

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★

  • Black Mirror: Bandersnatch