• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★

  • Parasite in Love

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No One Gets Out Alive

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • Moonlight Shadow

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★

  • Jolt

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Benedetta

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Monster Hunter

    ★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Black Beauty

    ★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Sakura

    ★★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • I'm Your Woman

    ★★★

  • The Name

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★