ButtNugget has logged 287 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Horse Money

Horse Money

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Little Witch Academia: The Enchanted Parade

Little Witch Academia: The Enchanted Parade

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

Lady Snowblood 2: Love Song of Vengeance

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Nightmare

The Nightmare

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

Taylor Swift: The 1989 World Tour - Live

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Murmur of the Hearts

Murmur of the Hearts

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Forget Me Not

Forget Me Not

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Memories Of The Sword

Memories Of The Sword

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Oklahoma!

Oklahoma!

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Road Home

The Road Home

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tiger House

Tiger House

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Expect the Unexpected

Expect the Unexpected

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Hard Day

A Hard Day

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carmen Jones

Carmen Jones

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Irezumi

Irezumi

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Am Cuba

I Am Cuba

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Tag

Tag

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bombshell

Bombshell

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mogambo

Mogambo

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Full Contact

Full Contact

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
La La La at Rock Bottom

La La La at Rock Bottom

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Amour Fou

Amour Fou

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Spring Ride

Blue Spring Ride

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Place Where the Sun Sits

The Place Where the Sun Sits

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
C'est Si Bon

C'est Si Bon

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beasts of No Nation

Beasts of No Nation

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Assassin

The Assassin

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The 36th Chamber of Shaolin

The 36th Chamber of Shaolin

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tracks

Tracks

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The End of Summer

The End of Summer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
About Elly

About Elly

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man on Wire

Man on Wire

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Carousel

Carousel

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
State Fair

State Fair

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Some Came Running

Some Came Running

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Pitfall

Pitfall

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
High Society

High Society

1956
×
★★½
Read the review Edit this entry