ButtNugget has logged 27 entries for films during May 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Fashion King

Fashion King

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Eternal

The Eternal

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Moment of Romance

A Moment of Romance

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ex Machina

Ex Machina

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Han Gong-ju

Han Gong-ju

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider Lilies

Spider Lilies

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Isabella

Isabella

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Save the Green Planet!

Save the Green Planet!

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Girl at My Door

A Girl at My Door

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Revenge of the Musketeers

Revenge of the Musketeers

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The White Haired Witch of Lunar Kingdom

The White Haired Witch of Lunar Kingdom

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Clouds of Sils Maria

Clouds of Sils Maria

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jupiter Ascending

Jupiter Ascending

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Duke of Burgundy

The Duke of Burgundy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blackhat

Blackhat

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hansel & Gretel

Hansel & Gretel

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Chocolate

Chocolate

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★★½
Read the review Edit this entry