ButtNugget has logged 192 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
It

It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Marjorie Prime

Marjorie Prime

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bitter Sweet

Bitter Sweet

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mesa of Lost Women

Mesa of Lost Women

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
1922

1922

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
StageFright: Aquarius

StageFright: Aquarius

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Taipei Story

Taipei Story

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Chinese Odyssey 2002

Chinese Odyssey 2002

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Went the Day Well?

Went the Day Well?

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

Battles Without Honor and Humanity: Final Episode

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

Battles Without Honor and Humanity: Police Tactics

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Battles Without Honor and Humanity: Proxy War

Battles Without Honor and Humanity: Proxy War

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Battles Without Honor and Humanity: Deadly Fight in Hiroshima

Battles Without Honor and Humanity: Deadly Fight in Hiroshima

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Battles Without Honor and Humanity

Battles Without Honor and Humanity

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Taxing Woman's Return

A Taxing Woman's Return

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Yourself and Yours

Yourself and Yours

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Un Flic

Un Flic

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dragon Inn

Dragon Inn

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Daisy Kenyon

Daisy Kenyon

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Angel

Fallen Angel

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry