ButtNugget has logged 17 entries for films during July 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
All for the Winner

All for the Winner

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Advocate: A Missing Body

The Advocate: A Missing Body

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Circle

The Circle

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Confidential Assignment

Confidential Assignment

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
To the Bone

To the Bone

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Endless Waltz

Endless Waltz

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lady of Burlesque

Lady of Burlesque

1943
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Last Time I Saw Paris

The Last Time I Saw Paris

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rage

Rage

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry