Sort by
  • Hellraiser

    ★★

  • Smile

    ★★★½

  • Confess, Fletch

    ★★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Girl in the Picture

  • Bullet Train

    ★★★

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • I Want You Back

    ★½

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Resurrection

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • Halloween Kills

  • Dune

    ★★★★

  • Mad God

    ★★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Spine of Night

    ★★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Used to Go Here

    ★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Wine Country

    ★★½