Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Edit this entry  
16
Pearl

Pearl

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Edit this entry  
05
The Invitation

The Invitation

2022
×
★½
Edit this entry  
04
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Edit this entry  
28
Cursed

Cursed

2005
×
★★½
Edit this entry  
28
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Orphan: First Kill

Orphan: First Kill

2022
×
★★½
Edit this entry  
16
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★½
Edit this entry  
15
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
They/Them

They/Them

2022
×
Edit this entry  
07
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
½
Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Cursed

The Cursed

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★★
Edit this entry  
24
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Edit this entry  
23
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mad God

Mad God

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Edit this entry  
03
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sound of Violence

Sound of Violence

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Watcher

Watcher

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Emergency

Emergency

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Me, Myself & Irene

Me, Myself & Irene

2000
×
★★★½
Edit this entry  
18
Jennifer Lopez: Halftime

Jennifer Lopez: Halftime

2022
×
★★★
Edit this entry  
14
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
★★½
Edit this entry  
12
The Staircase

The Staircase

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Sadness

The Sadness

2021
×
★★
Edit this entry