Sort by

Jason P. has logged 246 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ava

Ava

2020
×
★★
Edit this entry  
29
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★½
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
25
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★½
Edit this entry  
19
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★
Edit this entry  
12
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Ghost

Ghost

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaks

Freaks

2018
×
★★
Edit this entry  
11
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Ruins

The Ruins

2008
×
★★★½
Edit this entry  
05
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★
Edit this entry  
03
54

54

1998
×
★½
Edit this entry  
30
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Krampus

Krampus

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Censor

Censor

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Last Matinee

The Last Matinee

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Clockwatchers

Clockwatchers

1997
×
★★★★
Edit this entry  
18
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Secret Window

Secret Window

2004
×
★½
Edit this entry  
14
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★
Edit this entry  
13
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Antlers

Antlers

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Sicario

Sicario

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
I Still Know What You Did Last Summer

I Still Know What You Did Last Summer

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
03
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Edit this entry