RSS feed for BuzzedMovies

BuzzedMovies has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Storm Fear

Storm Fear

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
American Sniper

American Sniper

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Macon County Line

Macon County Line

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Super Fly

Super Fly

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Little Mermaid: The Broadway Musical

The Little Mermaid: The Broadway Musical

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shadow of the Vampire

Shadow of the Vampire

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
THX 1138

THX 1138

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

Cannibal Women in the Avocado Jungle of Death

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The King of the Kickboxers

The King of the Kickboxers

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Guest

The Guest

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shadow

The Shadow

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rollerball

Rollerball

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ninja III: The Domination

Ninja III: The Domination

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Exterminator 2

Exterminator 2

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Wheels of Fire

Wheels of Fire

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
King of New York

King of New York

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bad CGI Sharks

Bad CGI Sharks

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Enforcer

The Enforcer

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moron Movies

Moron Movies

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonraker

Moonraker

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

1967
×
Read the review Edit this entry  
19
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Captain Ron

Captain Ron

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Stargate

Stargate

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry