Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
The People We Hate at the Wedding

The People We Hate at the Wedding

2022
×
★★★
Edit this entry  
20
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mulan

Mulan

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sex Ed

Sex Ed

2018
×
Edit this entry  
19
Superman

Superman

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
Read the review Edit this entry  
17
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Just My Luck

Just My Luck

2006
×
★★★
Edit this entry  
13
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Amsterdam

Amsterdam

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
11
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Ghost Team

Ghost Team

2016
×
★★½
Edit this entry  
06
Accepted

Accepted

2006
×
★½
Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
06
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Edit this entry  
05
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
You Again

You Again

2010
×
★★★
Edit this entry  
01
Smile

Smile

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tour de Pharmacy

Tour de Pharmacy

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Tusk

Tusk

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Herbie Fully Loaded

Herbie Fully Loaded

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dirtbag

Dirtbag

2022
×
Edit this entry  
29
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Edit this entry  
29
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Edit this entry