barbora has logged 36 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Sweet Little Village

My Sweet Little Village

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
James Acaster: Make A New Tomorrow

James Acaster: Make A New Tomorrow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

James Acaster: Cold Lasagne Hate Myself 1999

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Dědictví aneb Kurvaseneříká

Dědictví aneb Kurvaseneříká

2014
×
½
Edit this entry  
27
The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

The Inheritance or Fuckoffguysgoodday

1992
×
★★★½
Edit this entry  
25
Role Models

Role Models

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baywatch

Baywatch

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Wayne's World 2

Wayne's World 2

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dare

Dare

2005
×
Edit this entry  
21
Wayne's World

Wayne's World

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Melancholia

Melancholia

2011
×
Read the review Edit this entry  
20
Daddy

Daddy

2019
×
Edit this entry  
20
The Strange Thing About the Johnsons

The Strange Thing About the Johnsons

2011
×
Edit this entry  
20
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Closely Watched Trains

Closely Watched Trains

1966
×
★★★½
Edit this entry  
20
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Our Idiot Brother

Our Idiot Brother

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★
Edit this entry  
15
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Orgy

The Orgy

2018
×
Edit this entry  
13
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Gilmore Girls: A Year in the Life

Gilmore Girls: A Year in the Life

2016
×
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Rule of Three

The Rule of Three

2021
×
Edit this entry  
01
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Edit this entry