• Dune

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Flashback

    ★★★½

  • Savage X Fenty Show Vol. 2

    ★★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Rent-A-Pal

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • Come True

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Funny Face

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Adú

    ★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Beast Beast

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★½

  • Jumbo

    ★★★½

  • Summertime

    ★★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★½

  • The Fall

    ★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Seventeen

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • It Chapter Two

  • Hair Love

    ★★★★★

  • The Lion King

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★½