sara has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
I Origins

I Origins

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Annette

Annette

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Precious

Precious

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Victoria

Victoria

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Beautiful Person

The Beautiful Person

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
A Quiet Passion

A Quiet Passion

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Funny Face

Funny Face

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Summertime

Summertime

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Life Without Me

My Life Without Me

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry