• Carter

  • Nope

    ★★★½

  • The Gray Man

  • Hustle

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★★

  • Norm Macdonald: Nothing Special

    ★★

  • Elvis

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★

  • Jackass 4.5

    ★★★½

  • The Pentaverate

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Up & Over

  • The Offer

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Morbius

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Lost City

    ★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★

  • The House

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★½

  • The Tinder Swindler

  • Louis C.K.: Sorry

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Kanye With Special Guest Drake Free Larry Hoover Benefit Concert

    ★★★½

  • Alchemy

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★½

  • The Unforgivable

  • House of Gucci

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

  • Ron's Gone Wrong

    ★★½

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Attack of the Hollywood Clichés!

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★½

  • Squid Game

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★★

  • The Humans

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Reminiscence

    ★★