Sort by

Bernard has logged 538 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Primal

Primal

2019
×
Edit this entry  
31
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
Edit this entry  
30
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Edit this entry  
30
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Cars 3

Cars 3

2017
×
Edit this entry  
29
Jexi

Jexi

2019
×
Edit this entry  
28
Retablo

Retablo

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Maleficent

Maleficent

2014
×
Edit this entry  
28
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
Edit this entry  
28
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Colewell

Colewell

2019
×
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: Snoggletog Log

How to Train Your Dragon: Snoggletog Log

2019
×
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: Homecoming

How to Train Your Dragon: Homecoming

2019
×
Edit this entry  
27
Forky Asks a Question: What Is a Pet?

Forky Asks a Question: What Is a Pet?

2019
×
Edit this entry  
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
Edit this entry  
27
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read prior review Edit this entry  
27
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
Edit this entry  
26
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
Edit this entry  
25
The Grinch

The Grinch

2018
×
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
Read prior review Edit this entry  
25
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
Edit this entry  
24
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
Edit this entry  
24
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
21
Dancing with the Birds

Dancing with the Birds

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Forky Asks a Question: What Is a Leader?

Forky Asks a Question: What Is a Leader?

2019
×
Edit this entry  
20
Luce

Luce

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hala

Hala

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
Edit this entry  
16
Super Monsters Save Christmas

Super Monsters Save Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Iron Sky

Iron Sky

2012
×
Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forky Asks a Question: What Is a Computer?

Forky Asks a Question: What Is a Computer?

2019
×
Edit this entry  
13
Wind

Wind

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Forky Asks a Question: What Is Love?

Forky Asks a Question: What Is Love?

2019
×
Edit this entry  
12
Made in China

Made in China

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Freaks

Freaks

2018
×
Edit this entry