RSS feed for Bernard

Bernard has watched 730 science fiction films.

  • LEGO DC: Shazam! Magic and Monsters

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Doom: Annihilation

  • Battle at Big Rock

    ★★★★

  • The Platform

  • Sea Fever

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★★

  • Zenith

    ★½

  • DC Showcase: Sgt. Rock

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Marooned

    ★★½

  • Men in Black: International

    ★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Rim of the World

  • Brightburn

    ★★½

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★

  • Alien: Ore

    ★★★★

  • Alien: Specimen

    ★★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★½

  • Captive State

    ★★

  • Alien: Alone

    ★★★½

  • Alien: Harvest

    ★★★

  • Alien: Night Shift

    ★½

  • Alien: Containment

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • The Wandering Earth

    ★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • IO

    ★½

  • Smash and Grab

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Replicas

    ★★

  • The Head Hunter

    ★★½

  • Marvel Rising: Secret Warriors

  • Venom

  • Overlord

  • High Life

    ★★

  • Freaks

  • The Predator

  • Sharknado 6

  • Megalodon

  • The Meg

  • The Darkest Minds

  • The Death of Superman

  • Extinction

  • How It Ends

  • The First Purge

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Hotel Artemis