• The Underground Railroad

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★

  • Nobody

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★

  • WandaVision

    ★★

  • Education

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Mank

    ★★

  • Tiong Bahru Social Club

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Disciple

    ★★★★

  • City Hall

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Mrs. America

    ★★★

  • Tigertail

    ★★★

  • Veneno

    ★★★★★

  • The Plot Against America

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Devs

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Undine

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • The Nest

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Bloody Nose, Empty Pockets

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★★

  • Time

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★