byap has logged 177 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
They'll Love Me When I'm Dead

They'll Love Me When I'm Dead

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Girl

Girl

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Land Imagined

A Land Imagined

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
First Night Nerves

First Night Nerves

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Center Stage

Center Stage

1991
×
★★★★
Edit this entry  
05
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Transit

Transit

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eerie

Eerie

2018
×
★★
Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Dear Ex

Dear Ex

2018
×
★★
Edit this entry  
02
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Hannah Gadsby: Nanette

Hannah Gadsby: Nanette

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
01
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
28
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
Maniac

Maniac

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Climax

Climax

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
The Travelling Cat Chronicles

The Travelling Cat Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Icarus

Icarus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Angels Wear White

Angels Wear White

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★★
Edit this entry