byap has logged 19 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Hole

The Hole

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
Edit this entry  
25
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
Edit this entry  
23
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★
Edit this entry  
20
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
City of Life and Death

City of Life and Death

2009
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
Edit this entry  
17
Boat People

Boat People

1982
×
★★
Edit this entry  
16
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry