Sort by

ben wyatt human disaster has logged 77 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Divergent

Divergent

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nick and Norah's Infinite Playlist

Nick and Norah's Infinite Playlist

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
After

After

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Ali Wong: Baby Cobra

Ali Wong: Baby Cobra

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
Four Sisters and a Wedding

Four Sisters and a Wedding

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
ReMastered: The Miami Showband Massacre

ReMastered: The Miami Showband Massacre

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Russell Howard: Recalibrate

Russell Howard: Recalibrate

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Florence Foster Jenkins

Florence Foster Jenkins

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry