• The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

  • Marry Me

    ★★

  • Master

    ★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

  • Emergency

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★

  • Death to 2021

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

  • House of Gucci

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ½

  • Eternals

    ★½

  • The Tragedy of Macbeth

  • The Many Saints of Newark

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • LuLaRich

    ★★★

  • Small Engine Repair

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Trip

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • After Yang

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

  • Awake

    ½

  • In the Heights

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★½

  • Nobody

  • Willy's Wonderland

  • Wrong Turn

  • WandaVision

    ★★★

  • Death to 2020

  • What Lies Below

  • Hillbilly Elegy

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★

  • Run

    ★★½

  • Freaky

    ★½

  • Death of Me

    ★½

  • Hosts

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Swarm

    ★½

  • The Block Island Sound

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★

  • Host

    ★★★★

  • The Last Bronycon: a fandom autopsy