• Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★½

  • Marvel's Behind the Mask

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Yearly Departed

    ★★★½

  • Cops and Robbers

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★

  • News of the World

    ★★★★

  • Burrow

    ★★★½

  • Looking at the World in a New Way: The Making of Tenet

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Rose Island

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Three Kings

    ★★★½

  • Horizon Line

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • All My Life

    ★★★

  • Pixie

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Lucky Break

  • Legend of Deification

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Ooops! The Adventure Continues

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Ammonite

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Honest Thief

    ★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★★

  • The One and Only Ivan

    ★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★

  • Windup

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★

  • The Stunt Double

    ★★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • 23 Walks

    ★★★

  • Greenland

    ★★★

  • Unhinged

    ★★★

  • Survivors Guilt

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★

  • Adapt

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • Max Winslow and The House of Secrets

    ★½

  • 100% Wolf

    ★★★

  • Charlie Brooker's Antiviral Wipe

    ★★★★★

  • Mandem

  • Dungarees

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½