Jordan-Luke has logged 182 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Burrow

Burrow

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
A Way Out

A Way Out

×
Edit this entry  
23
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Rose Island

Rose Island

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★
Edit this entry  
26
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Devil

Devil

2010
×
★★★
Edit this entry  
19
Hippopotamus

Hippopotamus

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Hippopotamus

The Hippopotamus

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie Mariposa & the Fairy Princess

Barbie Mariposa & the Fairy Princess

2013
×
★★
Edit this entry  
02
Words on Bathroom Walls

Words on Bathroom Walls

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
The Three Kings

The Three Kings

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Horizon Line

Horizon Line

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
Host

Host

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ooops! The Adventure Continues

Ooops! The Adventure Continues

2020
×
★★
Edit this entry  
26
The Burnt Orange Heresy

The Burnt Orange Heresy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Maggie Simpson in Playdate with Destiny

Maggie Simpson in Playdate with Destiny

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Huracán

Huracán

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Honest Thief

Honest Thief

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
Max Winslow and The House of Secrets

Max Winslow and The House of Secrets

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
All My Life

All My Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Top Five

Top Five

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Pixie

Pixie

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Rocks

Rocks

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry