Jordan-Luke has logged 12 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Arrival of a Train at La Ciotat

The Arrival of a Train at La Ciotat

1896
×
Edit this entry  
04
Life Is Flashing Before Your Eyes

Life Is Flashing Before Your Eyes

1984
×
★★★★
Edit this entry  
03
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry