Sort by

☆ hil has logged 373 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
SMTOWN LIVE

SMTOWN LIVE "Culture Humanity"

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Project X

Project X

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

Beyond Live - NCT: Resonance 'Global Wave'

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stuck in the Suburbs

Stuck in the Suburbs

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Rock 'n' Roll High School

Rock 'n' Roll High School

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
After We Collided

After We Collided

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

Final Deployment 4: Queen Battle Walkthrough

2018
×
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Read It and Weep

Read It and Weep

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
The Little Mermaid

The Little Mermaid

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Saved!

Saved!

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Edit this entry  
21
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wild Child: The Story of Feral Children

Wild Child: The Story of Feral Children

2002
×
Edit this entry  
18
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
13th

13th

2016
×
Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
Read the review Edit this entry  
12
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Easy A

Easy A

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cloud 9

Cloud 9

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
05
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry