Sort by

Zac has logged 30 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Zed & Two Noughts

A Zed & Two Noughts

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Upstream Color

Upstream Color

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
The Swimmer

The Swimmer

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Last Movie

The Last Movie

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Streams

Love Streams

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bach to Bach

Bach to Bach

1967
×
Read the review Edit this entry  
18
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Faces

Faces

1968
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
In the Spirit

In the Spirit

1990
×
★★★½
Edit this entry  
09
Mike Nichols: An American Master

Mike Nichols: An American Master

2016
×
Edit this entry  
08
The Heartbreak Kid

The Heartbreak Kid

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
08
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry