RSS feed for Mr.

Mr. has logged 33 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Halloween

Halloween

2018
×
★★
Edit this entry  
06
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
06
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★½
Edit this entry  
28
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Cheeky

Cheeky

2000
×
★½
Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Edit this entry  
07
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
06
Newtown

Newtown

2016
×
★★★½
Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
It

It

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
29
American Made

American Made

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry