• Spider-Man: No Way Home

  • The Tomorrow War

  • Luca

  • Me Sinto Bem com Você

  • Around The Table

  • Abjetas 288

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Puparia

    ★★★★★

  • Black Box

  • TKG: The Kids of Grove

    ½

  • Faça Você Mesma

  • The Half of It

    ★★

  • Tigertail

    ★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★½

  • My Name Is Baghdad

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Feels Good Man

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Hey World!

  • Klaus

  • Dancing with the Birds

    ★★★★½

  • Moonlit Winter

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • A Sun

    ★★★★

  • The Platform

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Farewell Song

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

  • In the Time It Takes to Get There

  • Booksmart

  • Cinderela Pop

    ★★½

  • The Vast of Night

  • The Edge of Democracy

  • The Princess Switch

  • Rend Your Heart

    ★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • mid90s

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Yonlu

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Long Way Home

  • Cam

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Girls' Encounter

  • Burning

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

  • Climax

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Bao

  • Love, Simon

  • Annihilation

  • Hearts Beat Loud

  • Lords of Chaos

    ★★

  • Skate Kitchen

  • Eighth Grade

  • Please Don't Go Anywhere

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Justice League

  • All the Reasons to Forget

  • Coco

  • Microhabitat

  • Happy Death Day

  • Lady Bird

  • Severina

    ½