Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Califórnia

Califórnia

2015
×
Edit this entry  
24
Girls' Encounter

Girls' Encounter

2018
×
Edit this entry  
22
Distance

Distance

2001
×
Edit this entry  
21
Califórnia

Califórnia

2015
×
Edit this entry  
29
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
Edit this entry  
28
Me Sinto Bem com Você

Me Sinto Bem com Você

2021
×
Edit this entry  
24
Comrades: Almost a Love Story

Comrades: Almost a Love Story

1996
×
Edit this entry  
20
Honey and Clover

Honey and Clover

2006
×
★★★½
Edit this entry  
12
Reflexões de um Liquidificador

Reflexões de um Liquidificador

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
Edit this entry  
07
Good Morning

Good Morning

2007
×
Edit this entry  
06
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
06
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Love & Pop

Love & Pop

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Swing Girls

Swing Girls

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Oasis

Oasis

2002
×
★★½
Edit this entry  
23
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★½
Edit this entry  
18
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★½
Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
13
SlavojZizek: The Reality of the Virtual

SlavojZizek: The Reality of the Virtual

2004
×
Edit this entry  
29
Rend Your Heart

Rend Your Heart

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
16
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Edit this entry  
15
Metamorphosis

Metamorphosis

1975
×
★★
Edit this entry  
15
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
Edit this entry  
13
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
The Heart Is a Lonely Hunter

The Heart Is a Lonely Hunter

1968
×
★★
Edit this entry  
10
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
09
This Charming Girl

This Charming Girl

2005
×
★★★½
Edit this entry  
05
Califórnia

Califórnia

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Until the Light Takes Us

Until the Light Takes Us

2008
×
★★★
Edit this entry  
10
Abjetas 288

Abjetas 288

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★
Edit this entry  
09
Zero Day

Zero Day

2002
×
Edit this entry  
04
Breadcrumb Trail

Breadcrumb Trail

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Clueless

Clueless

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Moon Young

Moon Young

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Good Luck

Good Luck

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Martin

Martin

1977
×
★★★★
Edit this entry  
16
Bee Movie

Bee Movie

2007
×
Edit this entry