• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★★

  • Morbius

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Jackass Forever

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • The Unholy

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Supernova

    ★★★½

  • Monday

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★★★

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • The Perfection

    ★★★

  • Once Upon a Deadpool

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★