• Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Yellow Cat

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Athlete A

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Black Mirror: Smithereens

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Knock Down the House

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Two Sisters Who Are Not Sisters

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

  • Bird Box

  • Green Book

    ★★★

  • High Life

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Sharp Objects

  • Hannah Gadsby: Nanette

  • Ocean's Eight

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Take Your Pills

  • Love, Simon

  • Isle of Dogs

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Madeline's Madeline

  • Bad Reputation

  • Minding the Gap

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½