CJ has logged 17 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
Read prior review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
City of God

City of God

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Whip It

Whip It

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry