• Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★

  • Black Art: In the Absence of Light

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Soul

  • Another Round

  • Monday

  • Nomadland

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Minari

  • The Social Dilemma

  • Farewell Amor

    ★★★★

  • The Forty-Year-Old Version

  • The Mole Agent

  • His House

  • Queen & Slim

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Harriet

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

  • Motherless Brooklyn

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • The Giverny Document (Single Channel)

    ★★★★

  • Midsommar

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • First Love

  • Atlantics

    ★★★★

  • Burning Cane

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

  • For Sama

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Piranhas

    ★★

  • The Great Hack

  • The Report

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • The Last Tree

    ★★★★

  • Bird Box

  • Green Book

  • High Life

  • If Beale Street Could Talk

  • Farming

    ★★★★

  • Never Look Away

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The White Crow

  • A Star Is Born

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

  • Roma

  • Incredibles 2

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

  • Cold War

    ★★★★

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Unsane

    ★★★

  • Shakedown

    ★★★★

  • Annihilation

  • Black Panther