• The Batman

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • We Couldn't Become Adults

    ★★★½

  • American Girl

    ★★★½

  • The Humans

    ★★½

  • Kate

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Beckett

  • The Green Knight

    ★½

  • NIGHT LAUNDRY

  • Midnight

    ★★

  • GOBY

  • Luca

    ★★½

  • Cruella

    ★½

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★½

  • Passing

    ★★

  • Malcolm & Marie

  • The Little Things

    ★½

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • A Family

    ★★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★½

  • Shithouse

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • The Kid Detective

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • The Brightest Roof in the Universe

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Tenet

    ★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • A Whisker Away

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Wife of a Spy

    ★★★½

  • Capone

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Alone

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Time to Hunt

    ★★

  • Onward

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • Surge

    ★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Possessor

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Romance Doll

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★

  • His House

    ★★½

  • Dolittle