Sort by

Chris has watched 490 films rated ★★★ .

  • Kate

    ★★★

  • The Hand of God

    ★★★

  • Hold Me Back

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Proxima

    ★★★

  • A Sun

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • Waves

    ★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • Bacurau

    ★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Mio on the Shore

    ★★★

  • Bait

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★★

  • The Souvenir

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★

  • The Last Tree

    ★★★

  • By the Grace of God

    ★★★

  • It Comes

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Night Comes for Us

    ★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Dragged Across Concrete

    ★★★

  • Free Solo

    ★★★

  • Possum

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Piercing

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Ghost Stories

    ★★★

  • Only the Brave

    ★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • Chappaquiddick

    ★★★

  • Beast

    ★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★

  • Angels Wear White

    ★★★

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Detroit

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • The Villainess

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Icarus

    ★★★

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Moana

    ★★★

  • 20th Century Women

    ★★★