Sort by

Chris has watched 211 films rated ★★★★ .

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Night in Paradise

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★★

  • House of Hummingbird

    ★★★★

  • To the Ends of the Earth

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Aquarius

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★

  • Creepy

    ★★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Sing Street

    ★★★★

  • The Boy and the Beast

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★

  • Only God Forgives

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★★

  • The Descendants

    ★★★★

  • I Wish

    ★★★★

  • Melancholia

    ★★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Take Shelter

    ★★★★

  • Megamind

    ★★★★

  • Toy Story 3

    ★★★★

  • Certified Copy

    ★★★★

  • Another Year

    ★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★★

  • Summer Wars

    ★★★★

  • Milk

    ★★★★

  • Burn After Reading

    ★★★★

  • Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

    ★★★★

  • Eastern Promises

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • Déjà Vu

    ★★★★

  • Casino Royale

    ★★★★

  • The Departed

    ★★★★

  • Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

    ★★★★

  • The Girl Who Leapt Through Time

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★

  • Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit

    ★★★★

  • Linda Linda Linda

    ★★★★

  • Caché

    ★★★★

  • Howl's Moving Castle

    ★★★★

  • The Terminal

    ★★★★

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

    ★★★★

  • Shrek 2

    ★★★★

  • Big Fish

    ★★★★

  • Matchstick Men

    ★★★★

  • Open Range

    ★★★★

  • Finding Nemo

    ★★★★

  • The Matrix Reloaded

    ★★★★

  • 25th Hour

    ★★★★

  • Tokyo.Sora

    ★★★★

  • Far from Heaven

    ★★★★

  • Minority Report

    ★★★★

  • Punch-Drunk Love

    ★★★★

  • All or Nothing

    ★★★★

  • Panic Room

    ★★★★

  • Ali

    ★★★★

  • Ichi the Killer

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Harmful Insect

    ★★★★

  • Pulse

    ★★★★