Sort by

Chris has watched 31 films rated ★★★★★ .

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • A Serious Man

    ★★★★★

  • There Will Be Blood

    ★★★★★

  • Zodiac

    ★★★★★

  • Miami Vice

    ★★★★★

  • Collateral

    ★★★★★

  • 9 Souls

    ★★★★★

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Catch Me If You Can

    ★★★★★

  • The Piano Teacher

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Cure

    ★★★★★

  • Secrets & Lies

    ★★★★★

  • Heat

    ★★★★★

  • Casino

    ★★★★★

  • Fallen Angels

    ★★★★★

  • JFK

    ★★★★★

  • Blue Velvet

    ★★★★★

  • To Live and Die in L.A.

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Dog Day Afternoon

    ★★★★★

  • The Godfather

    ★★★★★

  • Psycho

    ★★★★★

  • The Apartment

    ★★★★★

  • Some Like It Hot

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★★★

  • Sunset Boulevard

    ★★★★★