Sort by
  • Design for Living

    ★★

  • Kiki's Delivery Service

    ★★★★

  • Starship Troopers

    ★★★½

  • Angel Face

    ★★½

  • Blast from the Past

    ★★★

  • One False Move

    ★★★½

  • Trouble in Paradise

    ★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★

  • Atlantis: The Lost Empire

    ★★★

  • Bee Movie

    ★★½

  • A Goofy Movie

    ★★★½

  • Johnny Mnemonic

    ★★★

  • My Name Is Joe

    ★★½

  • Human Traffic

    ★★½

  • Christmas in August

    ★★★★

  • Nil by Mouth

    ★★★½

  • Now, Voyager

    ★★★

  • As Good as It Gets

    ★★★