Sort by

cadence has logged 221 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
29
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
Edit this entry  
22
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
Edit this entry  
21
Postcards from the Edge

Postcards from the Edge

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
21
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
Read the review Edit this entry  
30
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
Edit this entry  
30
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Dead Man

Dead Man

1995
×
Edit this entry  
26
The Protégé

The Protégé

2021
×
Edit this entry  
16
The Third Man

The Third Man

1949
×
Edit this entry  
15
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
To Die For

To Die For

1995
×
Edit this entry  
05
Phunny Business: A Black Comedy

Phunny Business: A Black Comedy

2012
×
★★★★
Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
Edit this entry  
19
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
Edit this entry  
25
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
Read the review Edit this entry  
21
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
Edit this entry  
21
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
Edit this entry  
11
Free Guy

Free Guy

2021
×
Edit this entry  
08
False Positive

False Positive

2021
×
Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
Edit this entry  
25
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
17
The Ring

The Ring

2002
×
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
Edit this entry  
04
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
26
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
Late Night

Late Night

2019
×
Edit this entry  
24
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
Edit this entry  
18
French Exit

French Exit

2020
×
Edit this entry