Zander has logged 134 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Edit this entry  
31
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
30
Cube

Cube

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Grand Day Out

A Grand Day Out

1989
×
Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Edit this entry  
24
Work It

Work It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mutts

Mutts

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
The Trailer Park Boys Xmas Special

The Trailer Park Boys Xmas Special

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★
Edit this entry  
21
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Twilight

Twilight

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

Silent Night, Deadly Night III: Better Watch Out!

1989
×
★½
Edit this entry  
17
Heaven Adores You

Heaven Adores You

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Silent Night, Deadly Night

Silent Night, Deadly Night

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Peanuts

Blue Peanuts

1987
×
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
11
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Call of Cuteness

Call of Cuteness

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
The Witch Who Came from the Sea

The Witch Who Came from the Sea

1976
×
★★★
Edit this entry  
05
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Gate of Flesh

Gate of Flesh

1964
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Rescuers

The Rescuers

1977
×
★★★½
Edit this entry  
11
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Edit this entry