• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Freaky

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Green Book

    ★★★

  • Freaks

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Black Panther

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • It

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★