C_elegans has logged 55 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Finding 'Ohana

Finding 'Ohana

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rebel

Rebel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rain

Rain

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Elephant's Song

The Elephant's Song

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Les vacances de la loose

Les vacances de la loose

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Les songes de Lhomme

Les songes de Lhomme

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Robo

Robo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Veterán

Veterán

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Styx

Styx

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Whale Rider

Whale Rider

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Night to Remember

A Night to Remember

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Men & Chicken

Men & Chicken

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Swan

The Swan

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Goodbye Golovin

Goodbye Golovin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sightless

Sightless

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Anatahan

Anatahan

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Am Nero

I Am Nero

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Double Dad

Double Dad

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
C'est La Vie

C'est La Vie

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
#21xoxo

#21xoxo

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Titan

The Titan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadweight

Deadweight

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves

Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Kids

Kids

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Wild

Wild

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arlington Road

Arlington Road

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Motherland

Motherland

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ever After

Ever After

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Shelter

Shelter

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Son of Sofia

Son of Sofia

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Criminals

The Criminals

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
This Is the End

This Is the End

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Grub

Grub

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry