Sort by

C_elegans has logged 255 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Indian Tomb

The Indian Tomb

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Tiger of Eschnapur

The Tiger of Eschnapur

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Asako I & II

Asako I & II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Realm

The Realm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

Guillermo del Toro's Pinocchio: Handcarved Cinema

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sr.

Sr.

2022
×
Read the review Edit this entry  
08
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Darkroom

Darkroom

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Troll

Troll

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The King

The King

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Slumberland

Slumberland

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Medieval

Medieval

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wonder

The Wonder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Policeman

My Policeman

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Murmuring

The Murmuring

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dreams in the Witch House

Dreams in the Witch House

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pickman's Model

Pickman's Model

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Outside

The Outside

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Oh Mercy

Oh Mercy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Autopsy

The Autopsy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Graveyard Rats

Graveyard Rats

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Lot 36

Lot 36

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Wendell & Wild

Wendell & Wild

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Good Nurse

The Good Nurse

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ödipussi

Ödipussi

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Van Gogh

Van Gogh

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Taxi

Taxi

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rosetta

Rosetta

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Solo Sunny

Solo Sunny

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cyberpunk: Edgerunners

Cyberpunk: Edgerunners

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Stranger

The Stranger

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Barbara

Barbara

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry