• Hustle

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★½

  • Men

    ★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • Ambulance

    ★★★½

  • X

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★½

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Parallel Mothers

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★★★½