C_Roll has logged 22 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Back to the Future Part III

Back to the Future Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
E.T. the Extra-Terrestrial

E.T. the Extra-Terrestrial

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Source Code

Source Code

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry