• The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Laurel Canyon

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Addams Family

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Shaft

    ★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Little

    ★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Horror Noire: A History of Black Horror

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★½

  • Cuba

    ★★★

  • Vice

    ★½

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

    ★★

  • Goosebumps 2: Haunted Halloween

    ★½

  • Echo in the Canyon

    ★★½

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★½

  • Suspiria

    ★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Super Troopers 2

    ★★

  • Blockers

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Game Night

    ★★½

  • Unsane

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • The Post

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Psych: The Movie

    ★★

  • Justice League

    ★½