Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Outlaws

The Outlaws

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vikram

Vikram

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Stretch

Stretch

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Fortress

The Fortress

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Interceptor

Interceptor

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Ice Road

The Ice Road

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Contractor

The Contractor

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tag

Tag

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doomsday Book

Doomsday Book

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maelström

Maelström

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

The Drover's Wife: The Legend of Molly Johnson

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Foul King

The Foul King

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spy

Spy

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Simple Plan

A Simple Plan

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rhymes for Young Ghouls

Rhymes for Young Ghouls

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry