Caleb Baysinger has logged 367 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
31
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
Read prior review Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Circle

Circle

2015
×
★½
Edit this entry  
30
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★
Edit this entry  
28
UNLOCKED

UNLOCKED

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Wall Street

Wall Street

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
good kid, m.A.A.d city

good kid, m.A.A.d city

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cool Cat Saves the Kids

Cool Cat Saves the Kids

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Long Toast

Long Toast

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Much Ado About Nothing

Much Ado About Nothing

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Swiped

Swiped

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Charly

Charly

1968
×
Read the review Edit this entry  
25
Where the Red Fern Grows

Where the Red Fern Grows

1974
×
Read the review Edit this entry