RSS feed for Daniel
  • Better Watch Out

    ★★★

  • Goodbye Berlin

    ★½

  • Snowden

    ★★½

  • The Founder

    ★½

  • Jackie

    ★★

  • Amanda Knox

    ★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Sully

    ★★½

  • Arrival

    ★½

  • Nocturama

    ½

  • David Brent: Life on the Road

    ★½

  • Ghostbusters

    ★★

  • A Dark Song

    ★★★

  • The Young Offenders

    ★★

  • Anthropoid

    ★★

  • Colossal

    ★½

  • The BFG

    ★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★½

  • Elle

    ★★★

  • Gimme Danger

    ★★

  • Restless Love

    ★½

  • Aquarius

    ★★½

  • The Nice Guys

    ★★½

  • American Honey

    ★★★★½

  • Raw

  • Toni Erdmann

    ★★★★½

  • I, Daniel Blake

    ★★★½

  • Train to Busan

    ★★½

  • Always Shine

    ★★★

  • Ratchet & Clank

    ½

  • The Jungle Book

    ★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★

  • Muito Romântico

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★½

  • As You Are

    ★★★½

  • Holy Hell

    ★★★

  • Sing Street

    ★★★

  • Weiner

    ★★★½

  • Tickled

    ★★★

  • Christine

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Captain Fantastic

    ★★½

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★½

  • Wiener-Dog

    ★★★

  • Swiss Army Man

    ½

  • The Commune

    ★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • In the Heart of the Sea

  • The Big Short

    ★★½

  • The Anarchists

    ½

  • The Pearl Button

    ★★★★

  • Look Who's Back

    ★★

  • Patagonia: Earth's Secret Paradise

    ★★½

  • High-Rise

    ★★

  • Trumbo

    ★½

  • Janis: Little Girl Blue

    ★★½

  • Steve Jobs

    ★½

  • Room

  • Anomalisa

    ★★★★★

  • Heart of a Dog

    ★★★

  • Winter on Fire: Ukraine's Fight for Freedom

    ★★★

  • The Event

    ★★★

  • Filme Sobre um Bom Fim

    ★★★

  • The Clan

  • Straight Outta Compton

    ★★

  • Best of Enemies

    ★★★

  • Irrational Man

  • Sem Dentes: Banguela Records e a Turma de 94

    ★★½

  • The Lobster

    ★★★½

  • Chronic

  • Louder Than Bombs

    ★★★½